WYCIECZKI ROWEROWE Z PRZEWODNIKIEM:

 

Przygotowaliśmy dla Was autorskie trasy rowerowe zawierające najważniejsze atrakcje w okolicy oraz takie, które nie są tylko oczywistymi komercyjnymi punktami do zaliczenia. Wyobraźcie sobie, że jedziecie szlakiem przez lasy, łąki i wzgórza, gdzie ruch turystyczny jest znikomy. Nagle dojeżdżacie do małej wioski z zadbanymi drewnianymi domami. Tu panuje cisza i spokój. Nie ma żadnego sklepu a droga wijąca się między domami jest szutrowa. W tej oto wiosce zamieszkuje Babcia w starej łemkowskiej chyży, jedynej,  która zachowała się ze starej zabudowy tej wsi. To błękitny, wiejski dom z naturalnym ogrodem bez płotów i ograniczeń. Gospodyni ma zawsze upieczone pyszne ciasto i ugości Was w ogrodzie kawą, kompotem lub herbatą. Ot to całe jej hobbistyczne menu… Jest naturalnie,  jest prawdziwie.  Z Babcią można porozmawiać o życiu i okolicy… Brzmi bajkowo? Jak dla nas tak i do takiej właśnie bajki, która istnieje niedaleko Krynicy nasz przewodnik rowerowy zaprowadzi Was z wielką przyjemnością :).

 

 • Wycieczka odbywa się przy min 3 osobach. Jeśli chcielibyście wybrać się na kameralną wycieczkę poniżej 3 osób, to koszt przewodnika wynosi 300zł za dzień + wypożyczenie roweru od 140 zł.

 • Możliwość uczestnictwa w wycieczce na własnym rowerze w cenie 100zł od osoby

 

 

WYCIECZKI ROWEROWE

 

1. SEKRETY TYLICZA

 

 • 22 KM , 3h , 400m ↑↓
 • Trudność w skali 1-10: Długość trasy – 2, Nawierzchnia – 3
 • CENA: 140 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 240 od osoby

 

Krótka wycieczka ukazująca najlepsze walory Tylicza, czyli otaczającą naturę z otwartymi wielokilometrowymi łąkami, z których rozprzestrzeniają się niesamowite widoki na Beskid Niski, Sądecki oraz Tatry, które przy dobrej widoczności będziemy mieli jak na dłoni. Wycieczka przeznaczona dla osób, które chcą na rowerze w lekkim terenie, bez większego zmęczenia zwiedzić to co w okolicy Tylicza najcenniejsze pod względem natury. Trasa jest poprowadzona w większości po nawierzchni szutrowej i bitej drodze leśnej. Kilkukrotnie przekroczymy granice ze

Słowacją aby nie ograniczać się tylko do jednego Państwa :) Pozwoli nam to podziwiać również widoki na najwyższy szczyt Beskidu Niskiego, który znajduje się właśnie po stronie Słowackiej. Nie zabraknie pasących się koni przy drodze oraz owieczek na rozległych polanach. W drodze powrotnej zwiedzimy rynek, gdzie będziemy mogli skosztować rzemieślniczych lodów. Na koniec zatrzymamy się jeszcze przy źródełku mineralnej wody Tyliczanka aby uzupełnić stracone minerały a to wszystko doprawimy zdrowym, świeżym powietrzem, które jest emitowane z tężni solankowej znajdujące się obok źródełka. Gwarancja powrotu z wycieczki w zdrowiu i w zgodzie z naturą :) Nie wierzysz? Zapisz się i sprawdź.

 

 

2. KRYNICKIE FLOW

 

 • 34 KM , 5h , 750m ↑↓
 • 1h przerwy na posiłek
 • Trudność w skali 1-10: Długość trasy – 4, Nawierzchnia – 4
 • CENA: 160 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 260zł od osoby

 

Wycieczka przeznaczona dla osób chcących poznać walory i atrakcje Krynicy-Zdrój. Poczujemy klimat uzdrowiska z najlepszymi kawiarniami, pijalniami wód, sekretnymi źródełkami oraz z otaczającymi go wzgórzami, na których znajdują się ciekawe atrakcje turystyczne. Będziemy mieli okazje odwiedzić wieże widokowe, kawiarnie z tarasami widokowymi na miasto, parki rowerowe oraz lokalne karczmy. Podczas przejazdu nie zabraknie nam też leśnych dróg, oraz widoków na otaczające doliny, góry i lasy. Wycieczka ta jest połączeniem życia uzdrowiska wraz z otaczającą go naturą. Jeśli nie masz ochoty na całkowite wyciszenie się w naturze to ten wybór będzie idealny dla Ciebie.

 

 

3. W POSZUKIWANIU LACKOWEJ

 

 • 27 KM , 4h , 423m ↑↓
 • 1h Przerwy na posiłek
 • Trudność w skali 1-10: Długość trasy – 3, Nawierzchnia – 2
 • CENA: 140 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 240zł od osoby

 

Średniej długości wycieczka poprowadzona w 90 % po asfaltowych drogach. Malownicza trasa z widokiem na przepiękne doliny oraz najwyższe szczyty Beskidu Niskiego. Wycieczka dla osób, które chcą zobaczyć zapierające dech krajobrazy Beskidu Niskiego. Trasa wycieczki w 90% poprowadzona jest gładkimi, asfaltowymi i mało uczęszczanymi drogami. Podczas tej wycieczki będziemy mieli okazje wielokrotnie przyglądać się najwyższemu polskiemu szczytowi w Beskidzie Niskim; Lackowej 997mnpm.

 

 

4. BACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ

 

 • 57 KM, 6,5 h , 860m ↑↓
 • 1h przerwy na posiłek i doładowanie baterii,
 • Trudność w skali 1-10: Długość trasy – 5, Nawierzchnia – 3
 • CENA: 180 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 280zł od osoby

 

 

„Must Have” każdego rowerzysty poruszającego się w okolicy Krynicy. Łatwa trasa ze względu na nawierzchnię prowadzącą nas do malowniczych widoków na Tatry, okoliczne wzgórza i doliny. Większość trasy prowadzona jest po asfalcie i wyrównanej bitej drodze. Schronisko Bacówka nad Wierchomlą to już kultowe miejsce dla pieszych turystów oraz rowerzystów. Jego wyjątkowość wynika z widoków jakie się rozprzestrzeniają na okoliczne doliny i wzgórza oraz panoramę Tatr. Miejsce mimo tego, iż dość popularne to nie jest komercyjne co dodaje mu dodatkowego uroku. W drodze na Wierchomlę mijać będziemy dwie łemkowskie cerkwie oraz zajrzymy do największej i najbardziej wydajnej Mofety w Polsce.

 

 

5. PEREŁKA BESKIDU NISKIEGO

 

 • 50 KM , 7 h , 1270m ↑↓
 • 1h przerwy na posiłek i doładowanie baterii
 • Trudność w skali 1-10: Długość trasy – 7, Nawierzchnia – 4
 • CENA: 180 ZŁ ROWER + 100 ZŁ PRZEWODNIK = 280zł od osoby

 

Wycieczka do Wysowej jest jedną z najpiękniejszych wycieczek jakie możemy zaliczyć w okolicy na rowerze. 90% trasy znajduje się poza obszarami zabudowanymi gdzie chłoniemy naturę pełnymi garściami. Jest to wycieczka przeznaczona na cały dzień a doznania po niej pozostaną w nas na bardzo długo. Nasza trasa najpierw wiedzie drogą szutrową przez ogromne, rozłożyste polany z zapierającymi dech widokami na Beskid Niski. Przy przejrzystej widoczności Tatry mamy jak na dłoni co wysoko podbija nasze doznania estetyczne. Następnie wjeżdżamy przez kilka km na teren Słowacji gdzie z przełęczy mamy przepiękny widok na dwa najwyższe szczyty Beskidu Niskiego, (SK) Busov 1002m i (PL) Lackowa 997m. Na Słowacji przejeżdżamy przez dwie małe wiejskie miejscowości z Romską osadą, która na wielu potrafi zrobić duże wrażenie :). Po kilku kilometrach znów przekraczamy granicę(SK/PL) i znajdujemy się na świętej górze Jawor, z której mamy już tylko kilkukilometrowy zjazd doznanego małego uzdrowiska w Beskidzie Niskim. Zatrzymujemy się tam na zasłużony odpoczynek w uroczym parku zdrojowym, gdzie znajdują się klimatyczne restauracje z ogródkami a przy okazji podładowujemy nasze rowery. Po przerwie ruszamy w stronę magicznej łemkowskiej wioski.Znajduje się ona w lesie i wiedzie do niej szutrowa droga z zadbanymi drewnianymi domkami. Nie znajdziemy tam sklepu ani żadnych komercyjnych akcentów nowoczesności…W jednej wiejskiej chatce zamieszkuje Babcia, która w odpowiednie dni ma zawsze upieczone przez siebie ciasto i ugości nas w swoim ogrodzie kawą, herbatą lub kompotem. Brzmi trochę niewiarygodnie ale jeszcze w naszych rejonach istnieją takie sekretne miejsca. Po wizycie u Babci ruszamy w drogę powrotną,która wiedzie przez las i małe łemkowskie miejscowości. Jeżeli starczy nam siły i czasu to po drodze wstąpimy do wyludnionej łemkowskiej wsi gdzie do dziś zachowała się cerkiew grekokatolicka i stary cmentarz łemkowski. Cała ludność z wioski została przymusowo wysiedlona podczas akcji Wisły w1947r.

Do Tylicza wracamy już lekko zmęczeni ale z wielkim bagażem widoków na okoliczne góry, łąki, lasy, z doświadczeniami z Beskidu Niskiego i Łemkowszczyzny. Po tym dniu marzymy już tylko o smacznej kolacji i spędzeniu czasu na regeneracji w spa.

 

 

 

TRASY ROWEROWE

 

Dla osób, które preferują samodzielne wycieczki i spędzanie czasu przygotowaliśmy:

- ILOŚĆ TRAS : 30-ci z podziałem na: asfaltowe, asfaltowo - szutrowe, górskie (do wyboru)

- DYSTANS: od 10 do 70km  (do wyboru)

- TRUDNOŚĆ: od najłatwiejszych czyli takich gdzie osoba dopiero zaczynająca przygodę z rowerem będzie miała przyjemność z ich pokonywania poprzez średnio zaawansowane, w których wjeżdżamy już w teren leśny i górzysty, aż do zaawansowanych dla rowerzystów którzy cenią sobie zastrzyk adrenaliny na wymagających górskich podjazdach oraz zjazdach.

Wszystkie trasy zaplanowane mamy w prostej i bezpłatnej nawigacji MAPY.CZ, którą w łatwy sposób ściągacie na telefon. Zalogowanie się do aplikacji ( otwiera więcej możliwości nawigacji ). Wystarczy kliknąć na link przez nas podany i jechać z nawigacją MAPY.CZ lub generujemy dla Państwa plik gpx, jeśli preferujecie korzystanie z własnych sprawdzonych nawigacji i wgrywacie go w swoją nawigację.

 

Najciekawsze atrakcje w okolicy do zwiedzania, które zawarte są w zaplanowanych przez nas trasach to:

 

 1. PUNKTY WIDOKOWE:

- WIEŻA WIDOKOWA NA SŁOTWINACH - https://slotwinyarena.pl/wieza-widokowa/

- JAWORZYNA KRYNICKA Z PLATFORMĄ WIDOKOWĄ NA PANORAMĘ TATR – Najwyższy szczyt w okolicy 1114m n.p.m. - https://jaworzynakrynicka.pl/

- GÓRA PARKOWA 742M N.P.M. - znajduje się w centrum Krynicy - https://www.pkl.pl/gora-parkowa/parkowa.html

- BACÓWKA NAD WIERCHOMLĄ 887M N.P.M. – Schronisko PTTK, z którego rozprzestrzeniają się urokliwe widoki na otaczające wzgórza i doliny oraz panoramę Tatr.    http://wierchomla-schronisko.pl/

 

 1. PIJALNIE WÓD W KRYNICY-ZDRÓJ

- PIJALNIA GŁÓWNA - http://pijalniaglowna.pl/

- PIJALNIA JANA - https://uzdrowisko-krynica-zegiestow.pl/obiekty/pijalnia-jana/

- PIJALNIA SŁOTWINKA - http://www.mineralnamalopolska.pl/zrodlo/47_Krynica-Zdr%C3%B3j---Pijalnia-Zdr%C3%B3j-S%C5%82otwinka

 

 1. OGRODY ŻYWIOŁÓW W KRYNICY - https://krynica.org.pl/atrakcje/ogrod-zywiolow/  

 

  4. OGRODY W MUSZYNIE:

- OGRODY SENSORYCZNE - https://muszyna.pl/pl/1908/2217/ogrody-sensoryczne.html

- OGRODY BIBLIJNE - https://muszyna.pl/pl/1908/2222/ogrody-biblijne.html

- OGRODY TEMATYCZNE - https://muszyna.pl/pl/1908/2219/ogrody-tematyczne.html

 

 1. TĘŻNIE SOLANKOWE W KRYNICY I TYLICZU - https://krynica.org.pl/atrakcje/teznie-solankowe/

 

  6.  MOFETA W JASTRZĘBIKU - https://polskazachwyca.pl/ciekawostki/mofeta-w-jastrzebiku-wrota-piekiel-gdzie-zanika-wszelkie-zycie-jedno-z-najdziwniejszych-miejsc-w-polsce/ 

 

  7.  MUZEA: 

MUZEUM NIKIFORA - https://muzeum.sacz.pl/oddzialy/muzeum-nikifora ,

MUZEUM ZABAWEK - https://muzeum-zabawek.pl/krynica-zdroj/ ,

MUZEUM PRZYRODNICZO – ŁOWIECKIE https://darzbor.org.pl/muzeum-luczakowka/

 

  8.  SZLAK CERKWI ŁEMKOWSKICH - https://www.atrakcjekrynicy.pl/krynicki-szlak-cerkwi-lemkowskich.html

 

  9.  ŚCIEŻKI EDUKACYJNE - https://www.atrakcjekrynicy.pl/sciezki-edukacyjne-krynica-okolice.html

 

 

 

WYCIECZKI ROWEROWE

 

 

 

 +48 517 893 355

 

kontakt@prostekolo.pl

 

Numer konta: mBank

18 1140 2004 0000 3002 8339 0389

Imię
Telefon
Twój e-mail
Treść wiadomości
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!